Bursaspor taraftarından gövde gösterisi

14.05.2011   09:00

Yeşil-beyazlı takımı adeta bağrına basan Bursasporlu taraftarlar, yaşananlara sert tepki gösterdi. Bursaspor Taraftarlar Birliği adına basın açıklaması yapan Fatih Öğreten, her yaşanana karşı sessiz kalmayı tercih ettiklerini söyledi. Ne şikayete, ne isyana ne de protesto etmek amacıyla geldiklerini ifade eden Öğreten, "Bursalı olmayan veya sözde Bursalıların bizi anlaması, bize onay vermesi, bizi tebrik etmesi değil, buraya gelme sebebimiz. Bugün buraya Bursalılardan başka kimselerin anlayamayacağı Bursaspor sevdamızın daha da büyüdüğünü anlatmaya geldik. Biz buraya haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır sözüne inanarak geldik. Şişirmeyle, gazla, yalanlarla dünya tribünü ilan edilenlere karşı Karabük deplasmanına bir tır dolusu erzak yardımı yaparken görünmezden gelinmemize aldırış etmeden sustuk. Hayatlarını iftira, karalama ve insanların mutsuzluğu üzerinden nemalanarak kazanan sözde basın mensuplarının koskoca bir şehre, bir camiaya ettiği hakaretlere karşı sustuk. Ama artık susma devri kapanmıştır" dedi.

 

"BİZ DE YASAL YOLLARDAN PROTESTO EDECEĞİZ"


Bundan böyle sessiz kalmayacaklarını belirten Öğreten, "Bursaspor taraftarı olarak TFF'yi, taraflı medya kuruluşlarını, Bursasporlu kimliği taşıyıp, Bursaspor'un kuyusunu kazanları bulunduğumuz her ortamda yasal haklarımız çerçevesinde protesto etmeyi kendimizde bir borç bilip gereğini yerine getireceğimizde kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

 

ERTUĞRUL SAĞLAM

 


Özlüce Tesisleri'nde binlerce taraftar Bursaspor'un Kasımpaşa maçı antrenmanına katıldı. Yaklaşık 5 bin taraftarın izlediği antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi yaşanan olaylarının futbol tarihinde ender rastlanacak türden olduğunu söyledi. Olaylar sonucu TFF'nin cezaların ardından Bursaspor açısından yeni bir dönem başladığını ifade eden Sağlam, sıkıntılı süreci en iyi şekilde geçirmeyi hedeflediklerini ve Kasımpaşa maçına odaklandıklarını kaydetti. Sağlam, "Önümüzdeki 2 maçlık süreci taraftarımız ve camiamızla bizi sevenleri mutlu edecek şekilde geçirmek zorundayız. Hedefimiz öncelikle Kasımpaşa maçını kazanıp, sonrasındaki Gençlerbirliği maçını en iyi şekilde değerlendirerek, camiamızın tarihi boyunca elde ettiği ikinci en iyi sonucu alıp sezonu kapatmaktır. Bizi seven insanlara güvenimiz tamdır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yeni bir sezon başlayacak. Başkanımızla bu konuyu oturup değerlendirdik. Önümüzdeki sene, bu seneden daha güçlü bir Bursaspor yine ligin zirvesine oynayacak. Zirve yarışının içerisinde olacak. Oynayacağı futbol ve vereceği mücadele ile en iyi neticeleri elde edeceğiz" diye konuştu.

 

"GELECEK SEZON TARİHİ SEZON OLACAK"


Bursaspor'un gelecek sezon büyük başarılara imza atacağına inandığına dikkat çeken Sağlam, "Önümüzdeki sene bizim için tarihi bir sene olacak. Herkes bunun farkında. Taraftarlarımızdan ve camiamızdan ve bizi seven insanlardan bize destek olmalarını istiyoruz. Bizim önümüzde kurulan bu türlü engeller, bizim başarımızı engelleyemez. İşte taraftarın heyecanını ve coşkusunu görüyorsunuz. Gerçek Bursasporlular bunlar. Gençlerbirliği maçından başlamak şartıyla bu seyirci bizim yanımızda muhtemelen olmayacak. Onların gücünü her zaman yanımızda hissedeceğiz. Bu süreç inşallah en iyi şekilde geçer. Kimsenin bundan şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

 

"KARAR İLE İLGİLİ KONUŞMAK FAYDA ETMEZ"


Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği kararı bu şekilde beklemediğini söyleyen Sağlam, "Böyle bir kararı ne hak ettik, ne de bekliyorduk. Yeniden bununla ilgili konuşmak bize fayda getirmez. Bundan sonrası ile konuşmak gerek. Olaylara daha iyi bakmamız gerekir. Bu süreci de en iyi şekilde de geçirmemiz gerekir" açıklamalarında bulundu.

 

Sağlam, bir gazetecinin 'Son 1 haftada karşılaştığınız bu olaylar geleceğe yönelik sizi farklı düşüncelere sevk etti mi?" sorusuna ise "Bu karar beni farklı düşüncelere sevk etti. Şunu çok samimi söylüyorum. Eskisinden daha sesli ve istekli yolumuza devam edeceğiz. Benim Bursaspor'u sevenlerden bir isteğim var. Yaşananları fırsat bilip, bu sıkıntılı süreçten eskisinden daha güçlü bir şekilde çıkmanın yollarını aramamız lazım. Bu hedef uğruna şehirde bizi destekleyen herkesin eskisinde daha fazla sorumluluk almasını istiyorum. Biz de bunu yapacağız. Eskisinden daha fazla çalışacağız. Daha fazla fedakarlık göstereceğiz. İnşallah bu sıkıntılı süreci sıkıntı olmaktan çıkarıp, Bursaspor'un geleceği açısından fırsat bileceğiz. daha güçlü bir şekilde çıkacağız. belki de bizim için çok olumlu bir gelişme olacak. Bunu içtenlik ve samimiyetle söylüyorum. Ama herkesin bu düşüncede olması gerekir" şeklinde cevapladı.

 

 

 

REFİK FİDAN - ERGUN EKİCİ
BURSAİHA

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları