Serdar Ünsal 'dan Fransa'ya tepki

07.02.2019   13:48

 Serdar Ünsal ‘dan Fransa’ya tepki

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (TADDEF) Genel Başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Serdar Ünsal, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı sözde 'Ermeni Soykırımı Anma Günü' ilan etmesiyle ilgili kararına tepki gösterdi.

Ünsal, Fransız milletvekillerinin gerçek katliamları görmek istiyorlarsa Iğdır’a gelerek toplu mezarları görmelerini önerdi.

Ünsal, yaptığı yazılı açıklamada: “Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı sözde 'Ermeni Soykırımı Anma Günü' ilan etmesiyle ilgili kararı kabul edilebilir değildir. Fransa 24 Nisanı Soykırım günü ilan etmekle siyasal, kültürel ve akıl dışı bağnazlığını göstererek gerçek yüzünü sergilemiş oldu. Dernek olarak Yetkililerden isteğimiz etkisiz kınamalar ve demeçlerle değil, ekonomik ve siyasal alanda gerçekten Fransa’nın canını acıtacak kararların alınması gerektiğini düşünüyoruz. “dedi.

Ünsal, “Fransa’nın, 1830-1962 yılları arasında milyonlarca Cezayirli Müslüman’ı soykırıma tabi tutmuş olup insanlık suçu işlemiştir. Ermeniler, 26 Şubat 1992’de, Dağlık Karabağ’da gerçekleştirdikleri Hocalı katliamında 613 çocuk, kadın ve erkekten oluşan Azerbaycan Türklerine yönelik hunharca bir toplu katliam gerçekleştirmiştir. Ermeniler 1915 -1920 yılları arasında Doğu Anadolu bölgesinde Özellikle Iğdır’da toplu katlamalar yapmıştır. Bugün Oba, Hakmehmet,Gedikli köylerinde katliamların izi var toplu mezarlar ortaya çıkarılmıştır. Fransa ve Ermenilerin bu kadar yüzsüz olmalarına anlam vermek mümkün değildir. Bütün Türk dünyası Özellikle Türkiye ve Azerbaycan Fransız ve Ermenilerin yaptıkları katliamları meclislerinde kabul etmelidir. Fransa ve Ermenilere anladıkları dilden cevap vermelidirler.”dedi.

Serdar Ünsal,, 24 nisan sözde soykırım iddiası sadece bir Ermeni ve emperyalist yalanıdır. Bu yalana kimse inanmasın tarihi gerçekler ortada asıl soykırımı Türk Milletine yapan Ermenilerdir.
1915 yılında Ermeniler düşmanla işbirliği ve casusluk yapıyor, erkeklerimiz cephedeyken, erkeksiz kalan köyleri basıp, vahşet uyguluyordu. Savaşta tüm bunların cezası idamdır oysa sadece tehcir
cezası uygulanmıştır. Sözde soykırımın yıldönümü olarak ilan etmeye çalıştıkları 24 Nisan'da kimsenin burnu kanamamıştır. Sadece örgüt üyeleri ve ileri gelenleri tutuklanmıştır. Tek bir ölüm olayı yoktur.
Ermenistan topraklarında yaşayan bir tek Türk bulamazsınız ama Türkiye topraklarında çok sayıda Ermeni yaşamaktadır. Yaşadıklarına göre soykırım diye bir şey yoktur ve eğer belli menfaat çevreleri izin verirlerse huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya devam etmek arzusundayız. "şeklinde konuştu.

Ünsal, Hocalı faciası katliamı da bizce 21. asrın soykırımıdır. Asıl soykırıma uğrayan Türk milletidir. Benim babaannem soykırımı yaşamıştır. Babasını, kocasını kaybetmiştir. Erivan da ki evini doğduğu toprakları terk etmiştir. Ermenistan, dış politika hedefinin 'Sözde Ermeni Soykırımı' iddialarını Türk Devletine kabul ettirmek olarak belirlemiştir. ABD, Fransa gibi ülkelerde bu oyuna gelmiyor. “ şeklinde konuştu
Kategori:
Etiketler:Serdar Ünsal
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları