AK Parti ilçe belediye başkan adayları sahnede

26.01.2019   12:08

AK Parti ilçe belediye başkan adayları sahnede

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

AK Parti Kars İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Kars ve ilçelerini yönetmeye aday, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını düzenlediği toplantıda tanıttı.

Kafkas Üniversitesi Ahmet Arslan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, AK Parti Grup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili MYK Üyesi Mehmet Muş, Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç da katıldı.

Bir çok partilinin ayakta kaldığı aday tanıtım toplantısında AK Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve Kars Belciye Başkan Adayı Ensar Erdoğdu’nun yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı, Kadın Kolları Başkanı Sevim Aslanoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Yusufoğlu, ilçe başkanları, belediye başkan aday adayları Bahattin Kaskansoy, Gökhan Perinçek, Ferhat Çakırca, ile ve ilçe teşkilat mensupları katıldı.

Yoğun katılımlı ve coşkulu aday tanıtım toplantısında sırasıyla AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile AK Parti Grup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili MYK Üyesi Mehmet Muş, konuşma yaptı. AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, Karsılara gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, “Az önce partimizin, liderimizin bugünlere gelmesini anlatan kısa bir film vardı. 16-17 yıllık bir süreci şöyle 10 dakikaya sıkıştırdık. 10 dakika da yaşadığımız hadiseleri, başımızdan geçenleri göremeye sizlere anlatmaya çalıştık. 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kazandı. O zaman kendisine hiç şans verilmiyordu. Çok büyük siyasi faktörler vardı aday olarak, finans olarak güçlü partiler vardı. Kendisi il başkanımızdı, o zaman Refah Partisi’nin İl Başkanı idi. Girdi ve seçimi aldık. Ne olduysa o günden sonra oldu. İstanbul çalışkan, disiplinli, gözü pek bir belediye başkanı ile tanıştı. İstanbul’un çok büyük sorunları, çok büyük eksiklikleri vardı. Finansal olarak borç batağında olan bir belediyeyi devralmış ve çok büyük yatırımları finansa etmiş ve aldığı borcunda büyük bir kısmını ödeyerek 1999’da bir hukuk darbesiyle görevden alınmıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın hikayesi ulusal anlamda milletiyle yürüdüğü yolda çok güçlü bir şekilde başladı. İşte bizim belediyecilik anlamında, AK Parti belediyecilik anlamında milletimize 2004’te, 2009’da, 2014’te sunmaya çalıştığımız belediyecilik, Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğidir” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Grup Başkan Vekili, İstanbul Milletvekili MYK Üyesi Mehmet Muş Kars Belediye Başkan Adayı Ensar Erdoğdu, Sarıkamış Belediye Başkan Adayı Köksal Toksoy, Selim Beldiye Başkan Adayı Coşkun Altun, Kağızman Belediye Başkan Adayı Nuri Turan, Arpaçay Belediye Başkan Adayı Arpaçay Erçetin Altay, Digor Belediye Başkan Adayı Nebi Kerenciler, Susuz Belediye Başkan Adayı Ali Yeğin, Akyaka Belediye Başkan Adayı Ergüder Toptaş ve Dağpınar Belde Belediye Başkan Adayı Ömer Vargün’ü tek tek tanıtarak sahneye davet etti.

Tanıtımın ardından AK Parti Grup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili MYK Üyesi Mehmet Muş, Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars Belediye Başkan Adayın Ensar Erdoğdu ve ilçe belediye başkan adayları birlik ve beraberlik fotoğrafı çektirdi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları