Kazım Karabekir Paşa Kars'ta anıldı

26.01.2019   11:55


Kazım Karabekir Paşa Kars’ta anıldı

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars’ın kurtarıcısı Kazım Karabekir Paşa vefatının 71. yıldönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

Tren Garı’nda bulunan Kazım Karabekir Paşa’nın anıtına Kars Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Kars Belediye Başkanlığının çelenk konulmasıyla başlayan anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla buradaki tören sona erdi.

Düzenlenen törene, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Valisi Türker Öksüz, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, daire amirleri, askeri erkan ve çok sayıda öğrenciler ile Kars halkı katıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin ve vatandaşların üst aramasının yapılarak içeri alındığı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda devam eden program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Anma programında Kars Fen Lisesi öğrencilerinden İpek Nur Erdoğdu ‘Kars Kalesindeki Bayrak’ ve Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencilerinden ‘Kazım Karabekir’ adlı şiirleri okudu.
Gazi Ahmet Muhtar Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Mülki Cihan Erdeğer ‘Kazım Karabekir Paşa’nın askeri yönü’ konulu konuşma yaptı.
Kafkas Üniversitesi Araştırma Görevlisi Nesrin Hangül ‘Kazım Karabekir Paşa’ hakkında konferans verdi.
 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları