Bazı projelerin toplam bedeli: 366 milyon 339 bin 323 lira

22.01.2019   17:44

 Vali Öksüz: “Bazı projelerin toplam bedeli: 366 milyon 339 bin 323 lira”

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Valisi Türker Öksüz, Kars’ta ilk koordinasyon kurulu toplantısına başkanlık etti.

2019 yılının ilk koordiasyon kurulu toplantısında açılış konuşması yapan Vali Öksüz, Kars’ta tamamlama ve devam eden önemli projelerin toplam bedelinin 366 milyon 339 bin 323 lira olduğunu açıkladı.

Projelerin daha sağlıklı bir şekilde vucut bulması için kurumlar arası koordinasyonun önnemine değinen Vali Öksüz, “Toplantıda 2018 yılının genel bir değerlendirmesini yapacağız. 2019 yılı programı belli olmamasına rağmen bazı öngörüleri, teklifleri, önemli hususları değerlendirme şansımız olur diye düşünüyorum. Kurumlarımız hem genel yatırımlar hakkında hem çok kısa tanıtıcı özet yapmaları hem de toplantının amacı olan koordinasyonu sağlanmak, bir sorun var mı? Ya da bunların önünde bir engel var mı? Koordinasyonu gerektiren bir husus var mı? Bunları görüşelim. Biliyorsunuz bu şehir, çok önemli bir şehir, tarihi bir şehir, turizmde kazandığı ivme ile son günlerde hızla gelişen ve ülkemizin gündeminde de yer alan bir şehir, bu şehrin sahip olduğu değerlerin farkında olmamız lazım. Farkında olursak yatırımlarımızı ona göre yönlendirme şansına sahip oluruz diye düşünüyorum. Hızla ivme kazanan hem bu turizm potansiyeli değerlendirmek ve bu konuda her hangi bir aksaklığa meydan vermemek bütün kurumlarımız hassasiyet içerisinde olmalıdır.” dedi.

Vali Türker Öksüz’ün konuşmasının ardından sırasıyla yatırımcı kurum ve kuruluşlar 2019 yılı yatırım programları hakkında brifing verdi.

Vali Türker Öksüz başkanlığında Valilik Gazi Toplantı Salonu’nda gerçekeleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ile daire amirleri katıldı.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları