Vali Öksüz, Harakani Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu

28.12.2018   09:47

 Vali Öksüz, Harakani Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu

Kars Valisi Türker Öksüz: “Sağlıkta kayda değer önemli bir sorunumuz yok”

Tacettin DURMUŞ

Kars Valisi Türker Öksüz, “Bazı branşlarda zaman zaman tayinlerden kaynaklanan eksilmeler oluyor, bunların yerine yenisi gelinceye kadar geçici süreli aksaklıklar oluyor. Onun dışında sağlıkta kayda değer önemli bir sorunumuz yok.” dedi.

Kars Valisi Türker Öksüz, genel ziyaretleri kapsamında ve bazı incelemelerde bulunmak üzere Harakani Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Ziyareti sırasında İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mutlu Şahin tarafından karşılanan Vali Öksüz, hastane yönetimi ile bir araya gelerek hastane hakkında brifing aldı.

Vali Öksüz, ziyareti sırasında bazı vatandaşların şikayet ve dileklerini de dinleyerek çözüm üretmek için çalışmalar yapacağının sözünü verdi. Bazı vatandaşlar Vali Öksüz’e Kadın Doğum Birimi ve Yoğun Bakım Merkezinin yanyana ve her iki birimin bekleme salonlarının da aynı olduğu ve hasta yakınlarının hüzün ile sevinci aynı yerde yaşadıkları yönünde şikayette bulundu.

Vatandaşların bir diğer şikayeti ise hastane kantininde satılan ürünlerin fiyatlarının yüksek olması olarak dile getirildi. Şikayet üzerine Vali Öküz hastane kantinini de ziyaret ederek, kantin işletmecisine durumu anlatarak fiyatların makul bir seviyeye çekilmesini istedi.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Vali Öksüz, Kars’ta sağlıkta kayda değer önemli bir sorunun olmadığını söyledi. Genel bir ziyaret ve hastanedeki son durumu yerinde görmek için Harakani Devlet Hastanesini ziyaret ettiğini ifade eden Vali Öksüz, ‘Karslılar tarafından sağlık hizmetleri anlamında size ulaşan herhangi bir sorun veya talep var mı?’ sorusuna “Sağlık tabi çok önemli bir konu. Sağlık hepimiz için çok önemli. Elbette ki sağlık hizmetlerinin sorunsuz, hiç sorun yok olarak görmek mümkün değil. Personel noktasında özellikle, uzman hekim konusunda bazı ihtiyaçlarımız var. Bunları yarın gözden geçirmiş olacağız. Bazı branşlarda zaman zaman tayinlerden kaynaklanan eksilmeler oluyor, bunların yerine yenisi gelinceye kadar geçici süreli aksaklıklar oluyor. Onun dışında sağlıkta kayda değer önemli bir sorunumuz yok. Ama biz istiyoruz ki buradaki vatandaşımızın tedavisini mümkün olduğu ölçüde Kars ilinde tamamlayalım ve sevkleri en aza indirelim. Erzurum ve onun gibi çevre illere yaptığımız sevkler asgari düzeyde olsun. Önemli olan odur. Bunu ne ölçüde başarabilirsek vatandaşımızı burada tedavisini, sağlık ihtiyaçlarını yerinde çözebilirsek o kadar başarılı olmuş oluruz. Buna çalışıyoruz. Bütün tedbirler buna yönelik.” yanıtını verdi.

‘Kars’a yapılması planlanan şehir hastanesinin son durumu nedir?’ sorusuna ise Vali Öksüz, “Şehir hastanesi proje aşamasındadır.” dedi.

Vali Öksüz ve beraberindekiler daha sonra Palyatif Servisindeki hastaları ziyaret etti. Vali Öksüz hastalara ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak sağlık durumları hakkında Sağlık Müdürü Zakir Lazoğlu’ndan bilgi aldı.

Poliklinik servislerini de ziyaret eden Vali Öksüz, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzman Doktor Mine Oğuz ve Dermatoloji Uzmanı Uzman Doktor Ayşe Şermin Filiz Acıpayan ile görüştü. Doktorlarla sohbet eden Vali Öksüz, taleplerini dinledikten sonra Harakani Devlet Hastanesinden ayrıldı.

////////
Sarıkamış’ın komandoları sınır ötesi göreve uğurlandı

Tacettin DURMUŞ

Kars’ta komandolar sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarda görev almak üzere uğurlandı

Kars’taki Sarıkamış 9. Komando Tugay Komutanlığına bağlı 1’nci komando taburu, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarda görev almak üzere Şanlıurfa’ya uğurlandı.

Kars Harakani Havalimanı’ndaki uğurlama törenine, Kars Valisi Türker Öksüz, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, Sarıkamış 9. Komando Tugay Komutan Yardımcısı Muhabere Albay Kemal Aydın Dede ve bazı askeri personel katıldı.

Komando marşını okuyan askerler daha sonra Türk Silahlı Kuvvetlerine ait askeri uçaklarla Şanlıurfa’ya uğurlandı. Askerlerin sınır ötesinde görev alacağı öğrenildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları