Eski Devlet Hastanesi hurdası karşılığında yıkılacak

23.11.2018   17:32

 Eski Devlet Hastanesi hurdası karşılığında yıkılacak

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Atıl halde bırakılarak çeşitli bahaneler üretilerek yıllarca ‘akıbeti ne olacak’ diye tartışılan Eski Devlet Hastanesinin nihayet yıkılmasına karar verildi.

Kars İl Encümeni’nin 20.11.2018 tarih ve 152 sayılı kararına istinaden Merkez Bülbül mahallesinde 476 ada, 629 parsel üzerinde bulunan 250 yataklı eski Devlet hastanesi binasının yıkımı işi, yıkımından çıkarılacak malzemeye karşılık satış ihale edilecek. İhale 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45 maddesi gereğince açık teklif usulü ile İl Encümenince yapılacak.

Eski Devlet Hastanesinin yıkım ihalesi, 23 Kasım 2018 tarihinde yerel Kars Hakimiyet Gazetesinde yayınlanarak ihaleye girecek firma ve kamuoyuna duyuruldu.

Kars İli merkez İlçesi Sukapı mahallesinde tapunun; 2 Ada, 124 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Veteriner Fakültesine ait binaları ile Merkez ilçe Bülbül mahallesinde, tapunun; 476 ada, 629 parsel üzerinde bulunan 250 yataklı eski Devlet hastanesi binalarının yıkımı işi ihalesi 04.12.2018 salı günü gerçekleştirilecek.

İhalesi gerçekleştirdikten sonra yıkılacak binaların tüm güvenlik önlemleri için gerekli izinler alınarak yapılması zorunlu olacak. Yıkılacak binaların enkazı ve bunların hurda malzemeleri karşılığında yıkımı gerçekleştirecek ve hurda malzemeler ile enkaz ve hurda malzemelerinin taşınması ve yıkımı gerçekleştiren kişi yada firmaya ait olacak”

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları