Vali Doğan Kars'a veda etti

04.11.2018   21:13

Vali Doğan Kars’a veda etti

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Son yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Hatay Valiliğine atanan Vali Rahmi Doğan Kars’a veda etti.

Vali Konağında protokol üyeleri ve Karslılar tarafından uğurlanan Vali Doğan, eşiyle birlikte Kars’tan ayrıldı. 30 ay Kars’ta görev yapan Vali Doğan, eşi Gülden Gülizar Doğan ile birlike hüzünlü bir şekilde Kars’ta ayrıldı. Gözleri dolan Vali Doğan Kars’a veda etti.

Kendisini yolcu etmeye gelen protokol üyeleriyle ve Kars halkı ile tek tek tokalaşan Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, bu ayrılığın fiziki bir ayrılık olduğunu gönül ayrılığı olmadığını belirtti.

Kars’tan baba ocağı Sivas’a gitmek için yola çıkan Vali Doğan, Hatay Valisinin görevden ayrılmasıyla yeni görevine başlayacak.

Vali Konağında düzenlenen uğurlama törenine Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, AK Parti Kars Adem Çalkın, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Kılıç, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Valilik personeli basın mensupları ve çok sayıda Karslı vatandaşlar katıldı.
Konutun kapısınından çıkarken son kez gazetecilere el sallayan Vali Doğan’ın gözlerin dolduğu ve ağladığı gözlendi.
Kategori:
Etiketler:vali doğan,
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları