TURGUT TURAN’IN ÖLÜMÜ KARS’I YASA BOĞDU

2010-04-21   15:38
 

Kars'ın Akyaka İlçesi Belediye Başkanı Turgut Turan, sabah saatlerinde kendi kullandığı özel aracı ile yol kenarındaki kayalara çarptı. Turan, olay yerinde hayatını kaybetti.
Kars'ın Akyaka İlçesi'nin Demokrat Parti (DP)'li Belediye Başkanı Turgut Turan (48) geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Akyaka Belediye Başkanı Turgut Turan, yönetimindeki 36 ET 494 plakalı özel otomobili ile sabah 07.30'da Kars'tan Akyaka İlçesi'ne giderken Akçakale Köyü mevkisinde yoldan çıkarak yol kenarında bulunan kaylara çarptı. Kazada otomobilinde yalnız olan Turan, olay yerinde yaşamını yitirdi. Yoldan geçen araç sürücülerinin kazayı haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri ve Kars Valisi Ahmet Kara geldi. Kara, Akyaka Belediye Başkanı Turan'ın, il merkezinden Akyaka İlçesi'ne giderken, Akçakale Köyü mevkisinde kaza geçirdiğini ve olay yerinde hayatını kaybettiğini belirtti. Vali Kara, Turan'ın otomobilinin içinden çıkarılarak otopsi için Arpaçay İlçesi'ne bağlı Kuyucuk Köyü Sağlık Ocağı'na gönderildiğini ifade etti. Turan'ın cenazesi daha sonra buradan alınarak Akyaka İlçesi'ne götürüldü. Öte yandan Turgut Turan'ın ölüm haberini alan vatandaşlar kaza yerine, ardından da Akyaka İlçesi'ne akın etmeye başladı. Turan'ın cenazesi yarın Akyaka ilçesinde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek. Demokrat Parti'den belediye başkanı seçilen Turan, evli ve iki çocuk babasıydı.

TURGUT TURAN'IN HAYATI...

85 yılında Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümü'nden mezun olan Turan, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. 1988 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nde hesap kontrolörü olarak göreve başlayan Turan, 1995'te T.M.O. Akyaka Ajans Müdürü olarak atandı. 2000 yılında T.M.O. Kars Şube Müdürlüğü'ne atanan Turan, daha sonra 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Akyaka Belediye Başkanlığı'na aday olmak için görevinden istifa etti. Turan, seçimlerde yüzde 51.2 oy alarak belediye başkanlığına seçildi.TACETTİN DURMUŞ / ÖLÇEK

Kategori:
Etiketler:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
haşmet yılmaz deyerli hocam 2011-02-26 1899-12-30
rabbim mekanını cennet eylasin öyretmenimdi mükemmel bir insandı ruhu şad olsun.inşalah..........
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları