Kars´ta, Fikir Üretme Kampı

05.08.2018   13:28

 Kars’ta, Fikir Üretme Kampı

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars’ta Habitat Sosyo –Ekonomik Kalkınma Programı Kapsamında Fikir Üretme Kampı Toplantısı düzenlendi.

Simer Otel’de düzenlenen toplantıda, Habitat Sosyo - Ekonomik Kalkınma Programı kapsamında Kars’ta bulunan kooperatifleşme faaliyetlerini gerçekleştirme ve kooperatiflere teknik destekler vermek amaçlandı.

Toplantıya Kars Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, İl Müdür Yardımcısı, Kırsal Kalk ve Örgütlenme Şube Müdürü, teknik personeller ve il dahilinde 20 civarında kooperatif başkanı ve üyeleri katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, kooperatifçiliğin öneminden bahsederek bu toplantının fayda sağlayacağı ayrıca 3 kooperatifin projesinin desteklenecek olmasının da kooperatifler açısından ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Müdür Düzgün’ün konuşmasının ardından Habitat Derneği uzman ekibi de, kooperatifçilikle ilgili genel bilgi verdi. Uzman ekipler, kooperatifleri daha iyi duruma nasıl getirebiliriz. Bölge halkının var olan ürünlerinin satış pazarını nasıl genişletileceğini masaya yatırdı. Kurumsal yapısını nasıl geliştirebiliriz diye düşünmeliyiz. Ulaşmak istediniz hedefler, bu manada bilgi alışverişi yapılmış olup kısa proje sunmaları istenmiştir.

Toplantıda ayrıca, daha sonra Habitat yetkilileri katılım sağlayan kooperatifler arasından 3 kooperatife ait en iyi 3 projeye 10 bin TL destek verecekleri ve ilerleyen aylarda tekrar bir toplantı düzenleneceği ve 3 kooperatife daha destek vereceklerini söylediler.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları