KAÜ, öğretmen adaylarına bilim kampı düzenledi

30.05.2018   10:09

KAÜ, öğretmen adaylarına bilim kampı düzenledi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kafkas Üniversitesi (KAÜ)Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Arzu Önel koordinatörlüğünde TÜBİTAK destekli “Fen Bilimleri Öğretmen Adaylarında Biyoçeşitlilik Farkındalığı Oluşturmaya Yönelik Bilim Kamp”ı adlı bilimsel etkinlik başlatıldı.

Sarıkamış Çamkar Otel’de düzenlenen etkinliğe, Kafkas Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Sibel Gürbüzoğlu Yalmancı, Doç. Dr. Solmaz Aydın, Dr. Zeynep Yüce, Fırat Üniversitesi’nden Prof. Dr. Eyüp Bağcı, Bingöl Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ömer Kılıç ve Tunceli Üniversitesi’nden Dr. Mehmet Yavuz Paksoy eğitmen olarak katıldı.

3 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek olan kampta, fen bilgisi öğretmen adaylarına yöresel, ulusal ve küresel ölçekte biyoçeşitlilik konusunda teorik ve uygulamalı olmak üzere toplam 56 saat eğitim verilecek.

Türkiye’nin farklı yerlerinden Şehrimize gelen fen bilimleri öğretmen adaylarına Kars İli’nin biyolojik zenginliğini tanıtmak amacıyla Çıldır Gölü, Kuyucuk Gölü ve Paşaçayır Kampüsü’nde kuş gözlemleri yapılacak. Sarıkamış Ormanlarında arazi çalışması yürütülecek ve böylece şehrimizin flora ve faunası gösterilecektir.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları