KAI Filistin'e destek eyleminde

18.05.2018   13:41

KAI Filistin’e destek eyleminde

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

KAİ’nin de üyesi olduğu Ankara Sivil Toplum Platformu öncülüğünde yüzlerce kişi Filistin’e destek için Hacı Bayram Camiinde toplandı.

Ankara Sivil Toplum Platformu üyeleri tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı. Kars Ardahan Dernekler Federasyonu, protestoda KAİ Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım ve Genel Başkan Vekili Yener Acay tarafından temsil edildi. Genel Başkan Erdoğan Yıldırım da İsrail zulmüne kınadığı bir açıklamada bulundu.

Açıklamasında İsrail in, İslam’ın göz bebeği Kudüs ‘ü kana bulamasını şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini söyleyen Erdoğan Yıldırım: “Bilinsin ki bizlerin Filistin davası hiçbir zaman son bulmayacaktır. Bizler var oldukça bu davasının birer neferi olmaya devam edeceğiz. İsrail ve onun en büyük destekçisi Amerika bu zulme devam ettikleri sürece eninde sonunda akıttıkları bunca mazlumun kanında boğulacaktır. Şu bilinsin ki Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Filistin devletinin başkentidir. Bizler Filistin davasının en büyük savunucularından biri olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi her zaman İsrail zulmünün karşısında dimdik duracağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi ‘’ Dünya Beşten Büyüktür’’ söylemiyle haraket etmeye devam edeceğiz. Filistinli kardeşlerimiz şunu hiçbir zaman unutmasınlar ki Türkiye de ki kardeşleri daima onların yanında ve her platformda onları desteklemeye devam edecektir. Bizlerin yardımları Filistinli kardeşlerimiz için daima devam edecektir.’’ Dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları