Birçok ilde büyü bozup gasp yapan çete, Kars´ta çökertildi

27.04.2018   12:20

Birçok ilde büyü bozup gasp yapan çete, Kars’ta çökertildi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

FOTOĞRAFLAR: İHA (IŞIK ÇAĞANOĞLU)

Kars’ta, önceki gün büyü bozmak amacıyla bir kadının evine girerek bileziklerini ve parasını gasp eden 2'si kadın 3 kişi, Erzincan'da yakalandı.

Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Bahçelievler Mahallesi'nde oturan bir bayanın evine girerek, ‘Sana büyü yapmışlar, seni sevmeyenler var, seni çekemiyorlar, bunlar senin evine düşman olarak geliyorlar, bu yüzden senin çocuğun olmuyor, biz bu büyüyü çözeceğiz ve çocuğun olacak’ diyerek kandırdı. Bu sırada ev sahibi kadının 2 adet burma bileziğini ve 9 bin 800 TL’sini alarak kaçtılar.

İhbar üzerine gasp olayının bilgini alan polis, bilezik ve paraları çaldıktan sonra kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmalarının arından kimlikleri tespit edilen büyücü çetesi, polisin takibiyle Erzincan'da yakalandıktan sonra Kars'a getirildi.

Birisi erkek iki kadının birçok ilde evlerine gittikleri vatandaşları “Sana büyü yapmışlar, çocuğun olmuyor, biz bu büyüyü çözeceğiz ve çocuğun olacak” gibi sözler ve fal bakma bahanesiyle dolandırarak para ve ziynet eşyasını gasp ederek kaçan şüpheliler Kars’ta Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki yapılan işlemlerinin ardından Adliye’ye sevk edildi. Şüphelilerin gasp ettiği bilezikler, Kars Asayiş Şube Müdürlüğünde sahibine teslim edildi.

Öte yandan Kars İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, mevcut huzur ve güven ortamının devamı, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için etkin ve kararlı çalışmalara devam edileceği bildirildi.

 

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları