Atatürk´ün çocuklara armağan ettiği bayramı coşkuyla kutladık.

23.04.2018   18:49

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramı coşkuyla kutladık

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da coşkuyla kutlandı.

Kutlama etkinliklerinde çeşitli okullarda öğrenim gören mink öğrencilerin gösterileri güne damgasını vurdu. Kutlama etkinlikleri sırasında Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Mahalli Halk Oyunları Ekibinin gösterilerine Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun da eşlik etti.

Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun’un Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden kutlama programında, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ın anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ilk ve orta öğretim okulları arsasında düzenlenen atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalyalarını, Vali Rahmi Doğan, 14. Mkz. Piy. Tug. Kom Tuğgeneral Turan İnan ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta taktim etti.

Daha sonra Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ümmü Gülsün Demirbaş ’23 Nisan’ konulu şiirini ve Cevriye Tatiş Ortaokulu öğrencisi Ömer Şaki de kendisinin yazdığı şiirini okudu. Ardından da Doğu Anadolu Halk Oyunları yarışmasında 1. olan Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlkokulu’nun Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden kutlama etkinliği 80. Yıl Cumhuriyet Anaokulu miniklerin hazırladığı çocuk oyununu sahnelendi. Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mahalli Halk Oyunları Ekibi de Kafkas Halk Oyunları gösterilerini sundu. 75. Yıl Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin gösterileri ile devam eden kutlamalar Gül Ahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin solo müzik gösterileri ile devam etti.

Protokol mensupları çocuklarla halay çekti

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mahalli Halk Oyunları Ekibinin sahnelediği mahalli halk oyunları gösterisinin ardından, oyuncular Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, öğrenci ve vatandaşlar ile birlikte halaya davet etti. Protokol mensuplarının öğrenci ve vatandaşlar ile davul zurna eşliğinde halay çekmesi 23 Nisan Çocuk Bayramının ‘Bayram’ coşkusunda kutlanmasına neden oldu. Güzel havada coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına Karslılar yoğun bir katılım gösterdi.

 

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları