Ünsal: ´İstikrar, İlham Aliyev ile devam edecek´.

14.04.2018   16:09

Ünsal: “İstikrar, İlham Aliyev ile devam edecek”

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal: "Azerbaycan'da İstikrar İlham Aliyev'le Devam Edecektir" Dedi.

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Azerbaycan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 86,09 oy alarak kazanan Azerbaycan halkının güvenini bir kez daha tazeleyen Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i ve tüm Azerbaycan halkını tebrik ettiğini söyledi.

Ünsal, yaptığı açıklamada: "yapılan seçimler göstermiştir ki sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev,halkın gönlünde taht kurmuş bir liderdir.Göreve geldiği günden beri Azerbaycan için yaptığı çalışmalar Azerbaycan halkı tarafından taktirle karşılanmış ve bir kere daha ezici oy çoğunluğu ile seçimi kazanmıştır. Her geçen gün gelişen büyüyen, güçlenen Azerbaycan bu gün olduğu gibi gelecekte de bölgenin en güçlü devletleri arasında yerini istikrarlı bir şekilde koruyarak, gelişmeye devam edecektir. Türk dünyasının en güçlü devleti olacaktır. Türkiye'de yaşayan Azerbaycan Türkleri olarak, Azerbaycan’ı her zaman güçlü görmek bizleri mutlu ediyor. Bu mutluluğumuz sevincimiz sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bir kez daha seçilerek göreve gelmesiyle artmıştır."görüşlerine yer verdi.

Seçimlerin Azerbaycan halkı için,Türk dünyası için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diyen Serdar Ünsal, Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yeni dönemde Azerbaycan devleti daha
güçlü Azerbaycan Türk'ünün daha mutlu ve İşgal edilen toprakların azad edildiği günler olacağına inanıyorum . Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Azerbaycan için büyük bir şans olduğunu. Sayın İlham Aliyev sayesinde Azerbaycan'ın çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmaya devam edeceğini "belirtti.

Ünsal, Azerbaycan'ın Kafkaslarda parlayan bir yıldız olduğunu 5 yıllık yeni dönemde de daha da güçlü hale geleceğini belirterek, Sayın İlham Aliyev'in Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilmesi gerek Azerbaycan gerekse Türk dünyası için bir şans olmuştur.”şeklinde konuştu
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları