Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailelerle buluşuyor

13.04.2018   18:13

Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailelerle buluşuyor

Hilal Özcan / www.haberolcek.com

Öğrencilerden örnek davranış: Ev tamir edip, boyadılar

Iğdır’da lise öğrencileri, Bağlar Mahallesinde belirlediği bir ihtiyaç sahibi ailenin evini bedava boyayıp tamir ederek örnek bir davranış gösterdi.

Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri toplum hizmeti çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini bedava boyayıp tamir ediyor.
Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimi ihtiyaç sahibi bir aileyi belirledi. Daha sonra öğretmen ve öğrenciler, Bağlar Mahallesi'nde bulunan bir ihtiyaç sahibi ailenin evini tamir edip boyadı.
Okul Müdürü Necdet Özer, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor ” projesi kapsamında okulda oluşturulan proje ekibi tarafından bakım onarıma ihtiyacı olan bir ev belirlenmiş ve tadilat çalışmalarına başlanmıştır. Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanlarımızın katkılarıyla ziyaret edilen evde mutfak, banyo, pencereler, kapılar, su tesisatı, elektrik tesisatı, boya-badana ve sundurma yenilenecektir.”dedi.
Tespit edilen evlerin boya ve tamiratını yaptıklarını belirten Okul müdürü Necdet Özer, Öğrencilerle birlikte yaptığımız çalışmalarımız devam ediyor. Yoksul ailelerin evini tamir edip boya işlerini yapıyoruz. Bu ailemizde gördüğünüz gibi zor şartlarda yaşıyordu. Evin duvarlarını boyadık. Mutfak tezgahı elbise dolabı ve banyo yaptık tavanını da yaprak aileye oturulur bir şekilde teslim edeceğiz “dedi.
Öğretmen ve öğrencilerde, bu evi baştan sona yeniliyoruz. Bundan dolayı da mutluyuz.”dediler.
Ev sahibi Nezaket Kulalı “Allah devletimizden öğrencilerden razı olsun .evimi onarıyorlar.. Çok memnun oldum dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları