Şehit polisler için mevlit okutuldu

06.04.2018   17:25

Şehit polisler için mevlit okutuldu

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Türk Polis Teşkilatı'nın 173. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında, şehit polisler için mevlit okutuldu.

Evliya Camisinde Cuma namazı öncesi okutulan mevlitte Kars Valisi Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Adem Çalkın, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve vatandaşlar şehit polisler için dua okudu.

Okunan mevlit ve kılınan Cuma namazının ardından görevli polis memurları tarafından vatandaşlara mevlit şekeri dağıtıldı ve gül suyu ikram edildi.

Cami çıkışı gazetemize açıklamada bulunan Kars Valisi Rahmi Doğan, polis teşkilatın çok zor bir görev ifa ettiklerini söyledi. Şehitlerimizin ruhuna gönderilen bir mevlit okunduğunu da söyleyen Vali Doğan: “Allah tüm şehitlerime gani gani rahmet etsin. İnşallah ülkemiz ve milletimiz için huzurlu bir yıl olur. Polis teşkilatımız çok zor bir görev ifa ediyor. Allah yardımcıları olsun” dedi.

Öte yandan kutlama etkinlikleri kapsamında Kars Emniyet Müdürlüğü mensupları, şehitlik ziyareti gerçekleştirdi. Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Her yıl 4- 10 Nisan tarihinde kutlanan Polis Haftası nedeniyle, Kars’ta yapılan etkinlikler bugün şehitlik ziyareti ile devam etti. Burada görevleri başında şehit olan polis ve askerler için anma töreni düzenlendi.

Törene İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kars Şube Başkanı Yüksel Öztürk, daire amirleri, Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile şehit yakınları ve polisler katıldı.

Program Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Sonrasında ise şehit olan polis ve askerler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Son olarak İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve diğer protokol üyeleri şehitlerin kabirlerini tek tek ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Şehit ailelerinin de katıldığı anma programında duygulu anlar yaşandı.

Şehitlikte gazetecilere açıklamada bulunan Kar Emniyet Müdürü Ümit Bitirik: “173. yıl dönümünde Türk Polis Teşkilatı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve milletin bekası için canıyla, malıyla, devletin diğer bütün askerleriyle, kurumlarıyla, hükümetimizle, hukuk adamlarımızla, adliyemizle çalışmaya devam ediyor. Bundan sonra da biz başta Kars şehrimizdeki insanlarımız için tüm Türkiye’nin huzur ve güvenliği için mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları